FK Kozmos

Žijeme a fungujeme najmä z členských príspevkov, predaja merchu a ďalších aktivít klubu a komunity.Kozmos vlastnia priamo jeho fanúšikovia. Spolumajiteľom Kozmosu sa môže stať každý, kto sa zaviaže rešpektovať jeho stanovy a manifest a zaplatí ročný členský príspevok.

FK Kozmos neznamená “futbalový klub”, ale “futbalová komunita”. Jej vytvorenie bolo pre nás rovnako dôležité, ako samotný futbal. Aj preto Kozmos otvorene vystupuje proti fašizmu, rasizmu a homofóbii, podporuje hodnoty feminizmu a rovnosti, čím si na niektorých zápasoch vonku občas užijeme poriadne veľa „mimobublinových“ zážitkov.

Aj napriek tomu vyznávame zásady slušnosti a trváme na tom, že sa futbal dá aj na Slovensku robiť bez vulgárnosti, korupcie, výtržností a nenávisti.

Viac o našich princípoch sa dozviete v našom Manifeste.

Podporiť nás môžte tým, že sa k nám pridáte a stanete sa členom alebo napríklad aj dobrovoľným príspevkom za merč.