Fanúšikovia

Fanúšikovia preslávili Kozmos vo vlastných aj okolitých ligách

Na zápasy Kozmosu chodia pravidelne ľudia všetkého možného druhu: rodiny s deťmi, študenti a študentky, distingvovaní starší ľudia, ale aj mnohé známe osobnosti ako Lasky z Pary, rapper Vec, básnik Vlado Janček, foodblogger Čoje, lokálni pankáči a hipsteri.

Bezpečne sa medzi nami cítia aj ľudia z queer komunity a naše zápasy sa páčia aj ľuďom, ktorí pred nami na žiadnom futbalovom zápase neboli.

Vždy u nás vládne priateľská atmosféra, na zápasoch nahlas bubnujeme, povzbudzujeme a spievame piesne, ktoré namiesto urážania súperov a rozhodcov vyvolávajú úsmev a radosť. Povestné je naše skandovanie, keď sa nám zdá, že nás rozhodca poškodil: Našou odpoveďou je pokrik na melódiu Yellow Submarine: “Rozhodca je neobjektívny!”

Počas zápasov aj po zápasoch sa pri našich fanúšikoch pristavujú fanúšukovia súpera, aby pochválili príjemnú atmosféru. Aj hráči a hráčky Kozmosu často spomínajú komplimenty, ktoré fanúšikom Kozmosu skladajú hráči a hráčky súpera priamo počas zápasov.