Aj to sa stane: Kozmos nielen góly dá, ale aj vyhrá

Vedeli sme, že o ligu vyššie to nebude ľahké a stalo sa, čo nikto z nás nechcel. Mužstvo Kozmosu je posledné v tabuľke.🏴

Sú dva spôsoby, ako byť posledný v tabuľke. Môžeš byť ako Norwich alebo Norimberg, zmierený s tým, že sa „o ligu vyššie“ ocitneš aj tak vždy len na jednu sezónu a celú ju prežiješ na jej chvoste. Odohráš si svoje, naberieš trochu skúsenosti a potom sa vrátiš o ligu nižšie, kde si zase dobrý.

Potom je tu druhý spôsob. Ocitol si sa na dne ligy, pretože ti pár zápasov skrátka ušlo. Aj si v nich párkrát viedol, no súper potom vždy vyrovnal alebo rovno otočil. Raz preto, lebo ti ku koncu chýbalo o kúsok viac energie. Inokedy si mal vyslovene smolu a nedal si v zápase dve tutovky. A dakedy to bol vyslovene bizár: rozhodca neopískal faul na tvojho hráča a než si stihol povedal „zase toto?“, súper dal gól z protiútoku.

Nevýhodou druhého spôsobu je, že ťa psychicky ničí oveľa viac. Jeho výhodou je, že smola nie je žuvačka, málokedy sa natiahne na celú sezónu. Mužstvo, ktoré je nepochybne kvalitnejšie než napovedajú jeho krátkodobé výsledky, za od toho dna nakoniec odlepí. Stačí, že neprestane bojovať.

Zažili to naše druhé najobľúbenejšie mužstvá, United, Liverpool, Arsenal, West Ham, Borussia, Neapol a ďalšie, zažije to aj Kozmos. Prečo? Lebo hoci máme za sebou pár zlých víkendov, stačí trochu odzoomovať na obdobie mesiacov a rokov a všetci sa zhodneme na tom, že Kozmos je celý ten čas vždy o čosi lepší, než bol predtým.

Nečelíme žiadnej devastačnej katastrofe. Štyri tímy nad nami vedú o jediný bod, dva ďalšie o dva body. Raz vyhráme a vyšvihneme sa o niekoľko miest vyššie. Hneď v ďalšom zápase nás čaká Záhorská Bystrica, doterajší nájomník poslednej priečky, ideálna príležitosť na zvrat.

Ešte pár dní sa môžeme cítiť nahovno. No potom príde víkend a všetci vieme, že Kozmos pôjde zase ako raketa, aj ten v kopačkách na ihrisku, aj ten v starých teniskách, zavesený na plote a kričiaci z plných pľúc.

Keď si Norwich, tak si povieš „čo už, zase poslední“. Keď si Kozmos, povieš si v duchu motta „takmer najlepší“: „Sme štrnásty v tabuľke, presne ako St. Pauli!☠️“ Straseš to a utekáš na trávnik, ak nie vyhrať ligu, tak aspoň nad smolou.