Ženstvo s prvou výhrou v sezóne! FK KOZMOS ŽENSTVO – FK BELUŠA 2:1

V nedeľu popoludní si našlo cestu na štadión v Devínskej Novej Vsi približne 60 divákov. V našom už tradičnom domácom prostredí ženstva sme nastúpili proti FK Beluša. V zostave sa predstavilo niekoľko debutantiek.

Zimná príprava aj skúsenosti nových hráčok sa prejavili už v prvej 20-minútovke, keď sa nám podarilo vyslať niekoľko striel na bránu. Aktivita sa vyplatila v 22. minúte, keď sa Denisa Centárová zbavila obrany súpera, obišla aj brankárku a skórovala do prázdnej brány.

Ďalšia debutantka v bráne Camilla Pecorari predviedla niekoľko istých zákrokov. Za svoj chrbát pustila iba jednu ďalekonosnú strelu pod brvno v 40.minúte. Rýchle krídelníčky Beluše sa do šancí nedostávali a tak sme do kabín šli za príjemného stavu 1:1.

Skvelé publikum by tento výsledok bralo aj na konci zápasu. Za neustáleho povzbudzovania sa ženstvo dostalo v 55. minúte opäť do vedenia. Parádnym lobom z 30 metrov sa presadila Lucia Pavlíková.

Bojovný výkon ženstva plný nasadenia nedovolil súperkám streliť vyrovnávajúci gól. Záverečný hvizd rozhodcu tak mohol odštartovať oslavy prvého víťazstva v sezóne. Kto neprišiel, môže ľutovať.

⚽️ Prvé víťazstvo v sezóne, druhé v histórii ženstva

⚽️ Gól číslo jeden dala Denisa Centárová. Denisa strelila gól aj v prípravom zápase proti juniorkám Petržalky napriek tomu, že predtým futbal nikdy nehrala

⚽️ Lucia Pavlíková, ktorá predtým hrávala v NŠK, tiež skórovala vo svojom prvom zápase za Kozmos

⚽️ Pre Camillu Pecorari to bol prvý odchytaný zápas v drese ženstva.