Férovosť pre Brdejov

Ženstvo Futbalovej komunity Kozmos vyjadruje podporu ženskému tímu Partizánu Bardejov a plne súhlasí so Žiadosťou o prehodnotenie rozhodnutia výkonného výboru SFZ. Rozhodnutie o víťazkách najvyššej ženskej futbalovej ligy, ktoré odohrali o dva zápasy viac, považujeme za neférové.

Nerozumieme rozhodnutiu o zrušení najvyššej ženskej ligy, zatiaľ čo dohrávanie mužských súťaží sa naplno rozbieha, napríklad aj 6. oblastnej futbalovej ligy Bratislava – mesto, kde pôsobí naše mužstvo, ale aj ďalších nižších mužských, mládežníckych a dokonca aj dievčenských súťaží. A už vôbec nedokážeme pochopiť určenie víťaziek ženskej ligy tímu, ktorý mal možnosť odohrať o dva zápasy viac.

Fair play je v športe kľúčovým prvkom. Základným kameňom, na ktorom sú postavené pravidlá férovej hry, férového prístupu ku každému družstvu či individuálnym hráčom/-čkam. Rozumieme, že sme v špecifickej situácii, že nám pandémia prináša výzvy a komplikuje bežné fungovanie. My v FK Kozmos veríme férovému prístupu a podmienkam. Korona by nám nemala slúžiť ako výhovorka. Súťaž má mať rovnaké, férové podmienky pre všetkých hráčov a hráčky.

Vyzývame aj ostatné futbalové ženské a mužské kluby na podporu férových podmienok, na podporu Bardejova. Samy uvažujeme nad vstupom do súťaže Slovenského futbalového zväzu a vieme, že nikto z nás by nechcel hrať v prostredi, kde nie sú zaručené základné podmienky fair play.

Žiadame fair play pre každého hráča a každú hráčku, žiadame fair play pre Bardejov!

Partizánky, sme s vami.

Futbalistky ženstva FK Kozmos Bratislava