Spomienka na futbal Robený pre komunitu – (pol)sezónny report mužstva

V čase ukradnutých Majstrovstiev sveta vo futbale by sme si chceli pripomenúť kozmickú polsezónu nášho mužstva, v rámci ktorej boli dúhové vlajky tak ako vždy všade vítané a ktoré hralo na štadióne, pri ktorého stavbe nikto nezomrel. Naša prvá jeseň vo vyššej lige sa nezaobišla bez zakopnutí a drám, ale priniesla aj množstvo radosti a kvalitnejší futbal. Priniesla tiež zmenu ihriska, z ktorého sa ešte stále snažíme urobiť to naše domáce. Ak poznáte v Bratislave nejaký prázdny a dostupný štadión, zavolajte nám.

Sezóna začala dvomi výjazdmi, ktoré sú pamätné z rôznych dôvodov. V Kaplne sme napriek totálnej prevahe a množstvu šancí so slabým súperom prehrali 2:1. V susednom Igrame sme zase za dramatických okolností stiahli dvojgólový náskok súpera (3:3), ktorý nakoniec zimuje na druhom mieste.

Nasledoval prvý domáci zápas a prvá výhra proti Iskre Petržalka. Na piaty pokus sme potom dokázali bodovať so známymi súpermi z Hamuliakova (1:1).

Silnú Devínsku novú Ves sme doma zaskočili dvoma gólmi, v druhom polčase nás však súper prekopal, a prehrali sme 2:3. Nešťastný zápas odštartoval krízovú sériu mužstva, nasledovala domáca prehra s FC Volkswagen (0:1), remíza s NMŠK (1:1) a dve prehry doma s Kráľovou pri Senci (0:4) a vonku v Chorvátskom Grobe (2:1) gólom z poslednej minúty.

Nepriaznivú sériu sme prekonali v domácom zápase so Záhorskou Bystricou (5:1), vzápätí sme po viac ako roku dokázali vyhrať aj vonku, a to s Malinovom (2:3).

V poslednom domácom zápase s peknou návštevou sme ešte prehrali s Vrakuňou (0:1), nevyšiel ani záver jesene v Miloslavove (2:0).

⚽️ Mužstvo zimuje na 10. priečke tabuľky s 12 bodmi.
⚽️ Najlepším strelcom mužstva za jesennú časť sa stal Janko Klimek zo 6 gólmi. 4 góly dal Dano Duranka, po 3 góly potom Andy a Matúš Kostroš.
⚽️ Kapitán Juraj Medveď Marikovič odohral bez striedania všetky zápasy jesene, iba jeden vynechal Matúš Kostroš. Obidvaja sú na najlepšej ceste stať sa prvými hráčmi Kozmosu s päťdesiatimi súťažnými zápasmi. Medveď ich má na konte 48, Matúš iba o jeden menej!

Tak mužská ako aj ženská liga sa do Bratislavy vráti až koncom marca, dovtedy však naše tímy čaká príprava a komunitu určite aj nejaká benefičná party.

Ak by sa katarskí šejkovia rozhodli namiesto majstrovstiev sveta sponzorovať Kozmos, vyšlo by nám to na viac ako 22 miliónov sezón, ako je táto. My však nemáme žiadnych sponzorov, a preto naše fungovanie stojí iba na Tebe. Staň sa členkou alebo členom našej komunity tu bit.ly/3Vhww15 .

Ak vieš kopnúť do lopty a chcel by si kopať v šiestej lige, prihlás sa do náboru tu bit.ly/3bD9QGr .