Skandujúci fans tentoraz mužstvo k víťazstvu nad Igramom nedotlačili

V nedeľu 26.3 sme testovali potenciálne nové domáce ihrisko, z “terénneho” trávniku pri Kuchajde sme sa presunuli o kúsok vedľa na umelú trávu pri štadióne Pasienky. Hostili sme pri tom favorita 6. ligy ŠK Igram.

Zápas sme začali s rešpektom, naše problémy s taktickou organizáciou skúsený súper potrestal šancami a nakoniec aj gólom v 13. minúte. Mužstvo sa čiastočne prebralo a konečne začalo čosi naznačovať aj dopredu, žiaľ v 25. minúte Igram udrel znova po nešťastnom teči tesne pred našim brankárom Floriánom Chmelárom.

O sedem minút neskôr sme konečne skórovali aj my, presadil sa Robo Luknár, no gólovo to bolo na zvyšok zápasu všetko.

Neradi komentujeme rozhodnutia rozhodcov, no v nedeľu sme boli svedkami viacerých kurióznych. Máloktorý divák zrejme zažil dvakrát v zápase nepriamy kop v šestnástke a ktovie, kedy niečo také zažije znovu.

Bez povšimnutia nechal rozhodca aj situáciu, keď sa striedajúci hráč Igramu, ktorý už bol mimo ihriska a kráčal ku svojej striedačke, rozhodol postaviť sa pred loptu, ktorú mal Dano Duranka pripravenú na rozohratie rohu, a bránil mu tým v hre.

Augustový zápas v Igrame sme chceli napodobniť záverečným náporom, no v 85. minúte udelil rozhodca Otovi Záhumenskému žltú kartu za “sústavné dopúšťanie sa priestupkov” a už o dve minúty neskôr posúdil druhou žltou hneď aj ďalší Otov zákrok.

V početnej prevahe si Igram náskok zobrať nenechal, ubránil aj naše dva zlepené rohy v nadstavenom čase a zabránil nám tým pokrstiť nový “trávnik” aspoň jedným bodom.

Oslávili sme však jubilejný päťdesiaty zápas v drese Kozmosu nášho kapitána Medveďa, ktorý je v tejto štatistike rekordér!

V sobotu 1. Apríla nás čaká zápas vonku, no stále v Bratislave, takže očakávame silnú podporu fanúšikov! Na ihrisku pri ZŠ Budatínska sa pokúsime vyhrať nad MŠK Iskra Petržalka, začíname už o 10:30.