Mužstvo konečne víťazne

FK KOZMOS MUŽSTVO – MFK ZÁHORSKÁ BYSTRICA 5:1

Bolo to zvláštne hrať futbal po udalostiach z minulého týždňa, o to viac v čase, keď množstvo našich fanúšikov a členov bolo na antifašistickom pochode, kde by sme boli inak aj my. Tí, čo sme na zápase boli, sme si chceli uctiť pamiatku Matúša a Juraja aspoň oficiálnou minútou ticha. To nám nebolo povolené delegátom stretnutia spolu s nemiestnymi poznámkami, aj preto ďakujeme súperom za to, že súhlasili držať minútu ticha neoficiálne po výkope.

Do zápasu proti hrateľnému súperovi vykročilo mužstvo od začiatku aktívne. Prvá väčšia šanca prišla v 12. minúte, keď Matúš Kostroš krížnou prihrávkou našiel na ľavej strane osamoteného Janka Klimeka, ktorý klinicky ľavačkou zakončil – 1:0. Fanúšikovia začali dúfať, že dnes už nebude treba na každý gól aspoň päť vyložených šancí ako v minulosti a to sa im aj splnilo. V 18. minúte po našom tlaku našiel Erik Heriban hlavu Medveďa, a ten zvyšoval na 2:0. Ani za tohto stavu mužstvo nepoľavilo, v 29. minúte Matúš Kostroš našiel v šestnástke Janka Klimeka, ktorý pohotovo špičkou zakončil. Už o tri minúty rovnaká dvojica vybavila ďalší gól a po samostatnom nájazde Janko Klimek skompletizoval svoj hetrik. Po polčase sa mierne poľavilo z tempa, na jediný gól súpera sme však dokázali rýchlo odpovedať, keď Matúša Kostroša našiel krásnym dlhým pasom Medveď a brankára preloboval. Smutnou bodkou za inak výborným zápasom bolo bolestivé zranenie Matúša na záver. Veríme, že to nebude nič vážne.

⚽️ Kozmos prelomil sériu šiestich zápasov bez výhry a posunul sa o 5 priečok v tabuľke vyššie, na 9. miesto.

⚽️ Janko Klimek zaznamenal svoj prvý hetrik v našom drese, gratulujeme. Zároveň prekonal hranicu 10 strelených gólov a stal sa tak piatym hráčom v našej krátkej histórii, ktorému sa to podarilo.

⚽️ Výbornému výsledku pomohol Matúš Kostroš troma asistenciami.

V sobotu o 11:00 čaká ženstvo ďalší domáci zápas v Devínskej proti Čermáňsky FK Nitra a mužstvo nastúpi v rovnaký deň o 4 hodiny neskôr na svoj päťdesiaty súťažný zápas v histórií v Malinove.