Dráma so štastným koncom!

TJ MALINOVO – FK KOZMOS MUŽSTVO 2:3

Sobotný jubilejný zápas mužstvo zvládlo, aj keď sa to nezaobišlo bez záverečných chvíľok napätia. Do Malinova ho napriek jesennému počasiu prišiel podporiť dobrý počet kozmických fanúšikov povzbudený aj dobrým výkonom ženstva, ktoré hralo iba o pár hodín skôr.

Zo začiatku aktívnejší Kozmos sa do prvej väčšej šance dostal v 12. minúte, keď Marek Kratka vysunul pekným dlhým pasom Janka Klimeka. Ten si loptu dokázal podržať a zbaviť sa dvoch domácich obrancov, aby na zadnej tyčke našiel Dana Duranku ktorý hlavou otvoril skóre.

Napriek väčšej aktivite domácich to bol opäť Dano Duranka, ktorého priamy kop z ťažkej pozície prepadol za brankára súpera a bolo 2:0.

V 50. minúte druhého polčasu si fanúšikovia pripravili malé choreo oslavujúce 50 súťažných zápasov mužstva, napriek tomu iniciatívu v zápase prebrali v ďalšej časti zápasu Malinovčania.

V 66. minúte sa po centri z priameho kopu Andrej Berek ešte nepresadil hlavou, ale trom brániacim hráčom Kozmosu sa ho stále nepodarilo pokryť a znižoval na 2:1. V 80. minúte po chybe v obrane padol aj druhý vyrovnávajúci gól domácich, presadil sa Martin Dedok.

Dobré mentálne nastavenie kozmonautov sa však zúročilo ešte v záverečnom tlaku a v 88. minúte Braňo Mesároš hlavičkou vysunul do šestnástky koho iného ako Dana Duranku ktorý s prehľadom zakončil.

⚽️ Dano Duranka strelil všetky tri naše góly a tím pádom aj svoj prvý hetrik za FK Kozmos! Ďakujeme!

⚽️ Mužstvo prelomilo negatívnu sériu desiatich zápasov bez výhry na ihriskách súperov.

⚽️ Víťazstvom sme sa dostali pred Malinovo na 8. priečku tabuľky.

Jesenná časť šiestej ako aj druhej ligy už pomaly končí a obidve naše družstvá čakajú ešte dve kolá. Mužstvo sa predstaví doma na Kuchajde proti naším známym súperom z Vrakuňského béčka, ženstvo pocestuje po prvý krát až do pod slovenský Golden Gate do Považskej Bystrice. Predtým ale nezabudnite zájsť do PINK WHALE na premiérovú benefičnú techno party Robíme to pre Kozmos.